DMC MULİNE İPLİK | NAKIŞ MALZEMELERİ, KANAVİÇE MODELLERİ PAYLAŞIMLARI, DMC MULİNE

KANAVİÇE, ETAMİN İŞLEME VE MODELLER HAKKINDA PAYLAŞIMLAR VE ÖĞRETİCİ VİDEOLAR

Dmc Muline İplik ve Diğer İplik Çeşitleri

DMC NAKIŞ İPLİKLERİ;

*Dmc Muline İplik Art.117

6 Katlı, katlarına ayrılabilir, %100 pamuk'tan imal edilmiştir. Kanaviçe, goblen ve bir çok el nakışı işlemelerinizde kullanabilirsiniz. Mulineler koton ve yün ipliklere göre daha ince ve parlaktır. 465 renk seçeneği vardır. Dmc muline solmaz renklere sahiptir ve yıkanabilir. Tercih edilmesinin sebebi bu ve katlarına ayrılabilir olmasıdır. Bu konuda daha fazla bilgi için "dmc muline iplik hakkında" yazımızı okuyabilirsiniz. Dmc muline iplikleri satın almak isterseniz. www.goblen.com sayfasını ziyeret edebilirsiniz.


*Dmc Koton Perle | 5no, 8no, 12no Art.116

Ayrılmaz iki kattan oluşur, parlak yapıda merserize ipliktir. Üretim sırasında iki kat merserizasyon uygulanmıştır, bu işlem ipliğin daha parlak görünmesine sebep olur. Goblen işlemeye uygundur. Koton iplik muline ipliğe kıyasla biraz daha kalın ancak yün ipliklerden ince bir ipliktir.


*Dmc Yün Çile Art.486

 Ayrılmaz dört kattan oluşur, parlak olmayan mat  bir görüntüye sahiptir. %100 kuzu yününden imal edilmiştir. Woolmark onayı almıştır. Taranıp kabartılmış bir yün ipliktir. Dmc muline ve koton çile ipliklerine göre daha kalındır. Goblen işlerken kullanılabilir.


*Dmc Color Variation Art.417

Dmc muline iplik ile aynı özelliklere sahiptir. Color variationun farkı bir çilede birden fazla rengi barındırmasıdır, renkler birbirine yakın tonlarda ve geçişler oldukça yumuşaktır. Renk geçişleri yedi ilmekte bir gerçekleşir ve nakışınız çok daha etkileyici bir hal alır. Bir çile 8mt'dir. Kanaviçe işlerken kullanılabilir.


*Dmc Light Effects Art.317

36 renkten oluşan muline ile aynı özelliklere sahip ancak renk yansımaları ve parlaklığıyla öne çıkan bir ipliktir. İlk bakışta simli iplik gibi görünen ancak daha fazla özelliğe sahip bir iplktir. Altı farklı renk paletinden oluşur bunlar:  Mücevher efekti, Değerli metal efekti, Florasan efekti, İncimsi efekt, Antik efekt, Karanlıkta parlama efekti.


*Dmc Satin(Çamaşır ipeği) Art.1008F 

Altı kattan oluşur, katlarına ayrılabilir, %100 rayon.

DMC Çamaşır İpeği ile çalışırken kaygan olabilir: Karışmaması ve yıpranmaması için kısa uzunluklarla çalışın (26cm) Eğer iplik karışmışsa , iğneyi bırakıp ipliğin kendi kendini çözmesini deneyin.

İşleme yaparken ipliği hafifçe nemlendirin, kumaştan ipliği geçirmenizi kolaylaştıracaktır ve bunun yanında ilmeklerin eşit olarak konumlanmasını sağlayacaktır. Her çarpı işini ayrı ayrı yapmayı tercih edebilirsiniz, bu işlem de ilmeklerin eşit olarak konumlanmasını sağlayacaktır.

İpliğin iğneden ayrılmaması için aşağıdaki basit adımları izleyin: İpi ortasından katlayın, sonra her iki ipliği de iğnenin içinden geçirin. İplik halkasını iğnenin ucuna yerleştirin ve ipliği iğnenin üst kısmında sağlamlaştırmak için düz bir şekilde çekin.